Erişilebilirlik Denetim Raporu

Web Erişilebilirlik Tarayıcısı ile Sorunları Kolayca Belirleyin, Düzeltin ve İzleyin

Erişilebilirlik tarayıcımız yalnızca sitenizdeki ihlalleri tespit etmez, aynı zamanda öncelikle hangisinin düzeltilmesi gerektiğini de belirtir. Nasıl ki güvenlik, performans ve gözlemlenebilirlik uygulamanın olmazsa olmazları ise, erişilebilirlik de artık aynı muameleyi görüyor. Tarayıcımız ile iş yükünü iki katına çıkarmadan erişilebilirliği yazılım yaşam döngüsünün önemli bir parçası olarak değerlendirebilirsiniz.

Web Sitenizdeki Erişebilirlik İhlallerini Düzeltin

Tarayıcımız, yardımcı bir teknoloji oturumunu simüle ederek, sizin ve ekibinizin takip edeceği bir iyileştirme projesi iş akışı oluşturarak ve projedeki başarınız hakkında size sıralamalar ve puanlar şeklinde sürekli geri bildirim vererek web sitenizi sürekli olarak denetler. Erişilebilirlik hatasına sahip kod olmadığına emin olmak için uygulamalarınızı da izler.

Böylece web sitenizi WCAG uyumluluğu her zaman garanti altındadır.

Web Sitenizdeki Erişebilirlik İhlallerini Düzeltin

Kimler için uygundur?

Geliştiriciler ve mühendislik ekipleri
Geliştiriciler ve mühendislik ekipleri

Kaynakta uygulamak için net talimatlar, en iyi uygulamalar ve kod parçacıkları edinin.

Erişilebilirlik uzmanları ve danışmanları
Erişilebilirlik uzmanları ve danışmanları

Başarılı erişilebilirlik projesini yürütmek ve izlemek için araçları ve iş akışlarını alın.

Sıkça Sorulanlar

  • Erişilebilirlik denetim raporu nedir?

    Erişilebilirlik denetim raporu, web sitenizin erişilebilirlik hatalarını, web sitesi geliştirici ekibinize iletebileceğiniz bir rapor sunar. Bu rapor her sayfa için üretilir ve her bir tarama için satın aldığınız tarama bütçesi kadar hakkınız vardır. 100 sayfadan oluşan bir web sayfanız varsa ve geliştirme sürecinde 5 iterasyon yapacaksanız, 500 tarama bütçesi almanız gerekecektir.

  • Erişilebilirlik denetimlerini ne sıklıkla yapmalıyız?

    Erişilebilirlik uyumunu ölçen bir çok araç mevcuttur. Web sitenizin uyumunu bu araçlarla doğrulayabilirsiniz. Her ne kadar erişilebilirlik standartlarına uygun olsa da, daha sonra yapılan içerik eklemleri veya web sitesi geliştirmeleri, erişilebilirlik uyumunu bozabilir. Bu sebeple her geliştirmeden sonra ilgili sayfa için bu denetimin (audit) yapılması faydalı olacaktır.

  • Erişilebilirlik iyileştirmelerinin sonuçlarını nasıl ölçeriz?

    Erişilebilirlik çalışmalarının sonuçlarını ölçen bir çok araç bulunmaktadır. Bu araçların bir kısmı ücretsiz ancak bir çoğu ücretlidir. Yine bu araçların kapsam farklılıkları da bulunmaktadır. Bu sebeple de araçlar arasında bazı sonuçlar farklı çıkabilir. Her şeyden önemlisi bu araçların sonuçları tek başına erişilebilirlik konusunda yeterli değildir. Bu araçların sonuçları yardımcı bir araçtır. Bu sonuçlarla beraber, tecrübe ve mümkünse gerçek kullanıcı testleri yapılmalıdır.