Erişilebilirlik Beyanı

Erişilebilirlik Beyanı

Klinik, engelli bireylerin toplum içinde eşit, saygın, erişilebilir ve profesyonel bir hizmet almalarının önemine yürekten inanır. Bu kapsamda kendi web sitesini, erişilebilirlik yapma adına önemli bir çaba harcamaktadır. Bunun dışında, aynı vizyona sahip işletmelere, erişilebilirlik konularında hizmet sağlayıcısı konumundadır. Engelli Kişilerin eşit haklara sahip olmalarını sağlayan düzenlemeler uyarınca, engelli bir kişinin tüm müşterilere bağımsız ve adil şekilde sağlanan hizmetleri almasını sağlayacak, gerekli erişilebilirlik ayarlamalarını yapmak için önemli çaba ve kaynaklar harcanmaktadır.

İnternet Web Sitesinin Erişilebilirliği:

Erişilebilir bir web sitesi, engelli kişilerin yanı sıra yaşlıların, tüm kullanıcılar ile aynı verimlilik ve yararlanma düzeyinde siteye göz atmasını sağlayan bir web sitesidir. Klinik, farklı engellere sahip insanlar ve bilgisayar kullanımında yardımcı teknoloji kullananlar için internette eşit fırsatlar yaratmaya inanmakta ve bunları geliştirmeye çalışmaktadır. 

Bu kapsamda:

  • Bu site, engelli kişilerin site ve içeriğine kolay erişimine yönelik gereklilikleri karşılamaktadır.
  • Erişilebilirlik ayarlamaları, AA düzeyinde çevrimiçi içerik erişilebilirliği için Web İçeriği Erişilebilirlik Rehberi (WCAG) 2.2 ye göre yapılmıştır.
  • Site, yardımcı teknolojiler için semantik bir yapı, menülerden ve pencerelerden çıkmak için ok tuşları, Enter ve Esc ile özelleştirilebilir klavye kullanım düzeni desteği sağlamaktadır.
  • Site, yaygın tarayıcılarda ve cep telefonu kullanımında görüntülenmek için periyodik olarak optimize edilmektedir.
  • Ekran okuma, kontrast ayarları, font ayarları gibi özellikleri için sizlere bir WIDGET sunuyoruz. Bu WIDGET ile ekran okuma yazılımı olmadan dahi web sitemizi gezebilirsiniz. Bunun dışında ekran yazılımı ile en iyi tarama deneyimi için en son NVDA yazılımını kullanmanızı öneriyoruz.
  • Sitede erişilebilirlik sorunu yaşadığınız bölümler olursa, aşağıda iletişim bilgileri verilen erişilebilirlik koordinatörü ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Erişilebilir format - Şirket, müşterilerine erişilebilir formatlarda bilgi alma fırsatı sağlar. Bilgilerin erişilebilirliği ücretsizdir ve engelli kişilere yöneliktir. Erişilebilirlik sorguları ve bilgileri, bu erişilebilirlik beyanında, aşağıda bilgileri yer alan şirketin erişilebilirlik koordinatörüne gönderilebilir.

Erişilebilirlik için Talep ve Önerileriniz :

Engelli insanlar dahil olmak üzere tüm nüfusun, en erişilebilir hizmeti elde etmesini sağlama taahhüdümüzün bir parçası olarak, “Erişilebilirliği”iyileştirme çabalarımıza devam ettiğimizi belirtmek isteriz.

Herhangi bir erişilebilirlik sorunu veya arızası ile karşılaşmanız halinde bunu bize bildirmenizden memnun oluruz ve size uygun bir çözüm bulmak ve arızayı en kısa sürede çözümlemek için elimizden geleni yaparız.

Klinik’daki Erişilebilirlik Koordinatörü ile iletişime geçin:

E-posta: [email protected]

Erişilebilirlik beyanı şu tarihte güncellenmiştir: 13.01.2024